
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 330 nF |
| Voltage Rating (DC) | 35 V |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 10 Ω |
| Height - Seated (Max) | 1.3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 35 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | General Purpose |
| Type | Molded |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 years ago) |
Stock: 11151
Distributors
pcbx
Unit Price$0.41293
Ext.Price$0.41293
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.41293 | $0.41293 |
| 10 | $0.26076 | $2.60760 |
| 25 | $0.25553 | $6.38825 |
| 50 | $0.25040 | $12.52000 |
| 100 | $0.24537 | $24.53700 |
| 300 | $0.23264 | $69.79200 |
| 500 | $0.22057 | $110.28500 |
| 1000 | $0.21630 | $216.30000 |
| 3000 | $0.19279 | $578.37000 |
| 5000 | $0.17184 | $859.20000 |
